Komunikacja zarówno ta w wymiarze miejskim czyli możliwość przemieszczania się z punktu A do punku B, jak i komunikacja międzyludzka.


Za pomocą wizualnego odzwierciedlenia schematu linii komunikacyjnych (siatki komunikacyjnej),  elementów graficznych w środkach komunikacji i budynkach autorka odnosi się do naszego codziennego przebywania i przemieszczania się w bezosobowym, transparentnym tłumie i skupieniu jednostki na własnej osobie i własnym celu. Stara się równocześnie uwrażliwić nas na otaczająca masę słów, znaków, krzyczących tytułów, zbierając je w ciągi i tworząc zdania – przekazy. Projekt jest równocześnie próbą analizy komunikacji międzyludzkiej lub jej braku w realiach współczesnego miasta.


Wystawa będzie mieścić się równolegle w dwóch lokalizacjach na warszawskiej Pradze: w Galerii 81 Stopni i Pracowni Manufabricum, które znajdują się w niewielkiej odległości od siebie. Odwiedzający otrzymają mapy, które pomogą w odbyciu krótkiego spaceru po Pradze  i przebyciu zaproponowanej trasy lub wyznaczeniu własnego szlaku komunikacyjnego między obydwoma miejscami.


strona projektu: http://komunikacja-projekt.blogspot.com/


Anna Chudzik-Pawlik


Multitechniczny twórca. Instruktorka warsztatowa, a także projektantka. Pasjonatka scrapbookingu wykorzystująca w swych pracach idee recyclingu i upcyclingu. Autorka charakterystycznych kolaży, w których często wykorzystuje fotografię własnej twarzy. Ma na swoim koncie kilka wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Jako członkini  Stowarzyszenia Twórców Hokuspokus aktywnie wpiera organizację projektów, w tym także tych skierowanych do najmłodszej publiczności.


Galeria 81 Stopni

www.81stopni.pl,

81stopni@gmail.com


Galeria czynna:  pon 15-20, wt 11-16, śr 11-16

lub po umówieniu mailowym


Pracownia Manufabricum

ul. Konopacka 17/19

www.manufabricum.pl

ANNA CHUDZIK-PAWLIK


KOMUNIKACJA MIEJSKA

kolaż / instalacja / interakcja / video

KOMUNIKACJA MIEJSKA


Wystawa Anny Chudzik Pawlik „Komunikacja miejska” w Galerii 81 Stopni i Manufabricum to wydarzenie wielowymiarowe i wielopłaszczyznowe już nie tylko przez symultaniczną obecność w obu tych miejscach. To także szeroki zakres prac  od instalacji, kolaży, grafiki do idei konceptualnych.


Artystka odnosi się do strefy związanej z przemierzaniem drogi, wędrowaniem, a także nawiązuje do tego, co duchowe, niejednoznaczne, a jakże ważne – do porozumiewania się, komunikowania między ludźmi. W swoich pracach odwołuje się do komunikacji miejskiej, do możliwości przemieszczania się z jednego punktu do drugiego.

Anna Chudzik Pawlik wykorzystuje tutaj schemat linii komunikacyjnych, przywodzących na myśl poszczególne stacje metra. Buduje to bardzo graficzną siatkę znaczeniową w powiązaniu z poetycką prozą dotyczącą przemyśleń artystki o zachowaniu ludzi w środkach transportu miejskiego. Ale możemy to odczytać także jako podróż, nie tylko w tym wymiarze miejskim, z punktu A do B, lecz głębszym – jako kolejne etapy życiowej wędrówki, a to wszystko w połączeniu z odczuciami w stosunku do drugiego człowieka.


Artystka zaznacza, iż każdy z nas ma swoją indywidualną drogę – historię. Każdy może ją odnaleźć, musi tylko chcieć wsłuchać się w siebie.

Dlatego w zebranych pracach, kolażach, tekstach pojawia się motyw księżyca, jego faz, oraz odniesienie do kolejnych etapów naszego życia.


Wszystko jest zmienne, każda stacja komunikacji miejskiej jest inna. Nic na początku i nic na końcu drogi nie jest takie samo, zmienia się nie tylko zewnętrznie. Nasze odczucia, także w komunikacji z tym drugim człowiekiem ulegają przemianie.


Anna Chudzik Pawlik zaprasza odbiorców w swoistą podróż, z jednej galerii do drugiej, lecz także intryguje i pyta o nasze relacje w komunikowaniu się z innymi.


Kuratorka wystawy:

Zuzanna Jędrzejewska


organizatorzy:

http://hokuspokus.art.pl
http://www.graffus.com/
http://reporter.pl/

patroni:

sponsorzy:

“Pełnia”

100x70cm, kolaż, 2013

“Byłam, jestem, będę”

100x70cm, kolaż, 2013

NOC PRAGI 14.06.2013

g.20:00 finisaż wystawy

g.20:30 warsztat z kolażu
Galeria 81 Stopni

ul. Kłopotowskiego 38 lok.5


NOC MUZEÓW 18.05.2013

g.19:00 wernisaż wystawy


WYSTAWA:

19.05-17.06.2013


Galeria 81 Stopni

ul. Kłopotowskiego 38 lok.5


Pracownia Manufabricum

ul. Konopacka 17/19