Marta Kawecka


(OD)TWORZONE22 VIII 2015

g.19:00


Galeria 81 STOPNI

ul.Kłopotowskiego 38/5

Warszawa


wystawa trwa:

od 22 VIII do 11 IX 2015


galeria czynna:

czwartki g.15-20, piątki g.12-18

(OD)TWORZONE
Interesuje mnie kontrast pomiędzy stosunkiem człowieka współczesnego do rzeczywistości a samą rzeczywistością, która niemal zawsze wymyka się nam spod kontroli. Dotyczy to zarówno stosunku do własnej biografii, wizerunku, jak i stosunku do natury. Bezpośrednim nawiązaniem jest animacja „Linia podziału”. Instalacja malarska, która jest zbiorem śladów rzeczywistości nawiązuje do tego kontrastu w sposób metaforyczny.


Często, gdy myślę o ważnym dla mnie zdarzeniu na mapie pamięci pojawiają się luki. Oczywiście mogę z dużym prawdopodobieństwem określić, co powinno się w danym miejscu znajdować, jednak zapomnienie otwiera możliwość swobodnych dywagacji. Mapa śladów pamięci nie jest nigdy czymś trwałym i zamkniętym. Zmieniają się też relacje pomiędzy elementami. Zapis tych zmian jest ciągłym procesem.


Marta Kawecka


W 2014 roku obroniła dyplom z malarstwa na warszawskiej ASP, pod kierunkiem prof. Jerzego Bonińskiego i prof. Stanisława Baja. Aneks ze sztuki dźwięku zrealizowała na Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej, pod kierunkiem dr hab. Barbary Okoń-Makowskiej.

Ukończyła też kulturoznawstwo na UW.

Pracuje na warszawskiej Pradze.

www.martakawecka.pl


Wystawa odbywa się w ramach festiwalu ART INN / OTWARTA ZĄBKOWSKA

Patroni medialni:

http://www.graffus.com/

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy

Organizatorzy:

malarstwo

kadr z filmu „Linia Podziału”